Eksperci G-Data nie mają wątpliwości - Android jest najbardziej podatny na ataki

Połowa z nas korzysta z sieci poprzez tablety i smartfony. Obecnie, najbardziej rozpowszechnionym systemem operacyjnym użytkowników urządzeń mobilnych jest Android. Taka popularność oraz otwarta architektura spowodowały, że stał się ulubionym celem cyberprzestępców. Eksperci od bezpieczeństwa z G-Data odnotowali w ubiegłym roku 3 246 284 nowych złośliwych programów na tę platformę! To oczywiście negatywny rekord, ponieważ nigdy wcześniej nie wykryto tak dużej ilości niebezpiecznych programów i wirusów.

W porównaniu z 2015 rokiem nastąpił prawie 40% wzrost liczby złośliwych aplikacji atakujących Androida.

Cały czas wzrasta ilość użytkowników łączących się z Internetem za pośrednictwem smartfonów oraz tabletów. Nie bez przyczyny cyberprzestępcy wykazują coraz większą aktywność w tym obszarze i biorą na cel mobilne urządzenia. Używanie programów antywirusowych oraz regularna aktualizacja systemu operacyjnego to działania, które należy podjąć, aby uchronić się przed rosnącym zagrożeniem - przekonuje Tim Berghoff, G-Data Security Evangelist.

Analizując liczby otrzymujemy porażającą liczbę - średnio w ciągu jednego dnia powstaje około 9000 złośliwych aplikacji na Androida.