TeamViewer hacked?

 

Tym razem zagrożeni mogą być użytkownicy popularnego narzędzia TeamViewer!

Użytkownicy TeamViewera informują, że zostali zaatakowani, a ich konto opróżnione. W ostatnich 24 godzinach osoby pracujące na Macach oraz pecetach padli ofiarą szeroko zakrojonej akcji, która użyła narzędzia do zdalnego dostępu na ich maszynach. Również przezorni użytkownicy posiadający dwu składnikowe logowanie do kont TeamViewer zostali okradzeni.

Firma zdecydowanie dementuje te doniesienia, potwierdzając jedynie atak DDOS na niektóre serwisy producenta, w tym stronę niemiecką.

Po podniesieniu stron TeamViewer nie potwierdził, że znaleziono jakieś krytyczne luki w systemie haseł bądź samej aplikacji. Dodatkowo odbito piłkę w stronę użytkowników zarzucając im słabe hasła, oraz używanie takich samych haseł dla różnych usług i systemów.

TeamViewer jest najpopularniejszym narzędziem do przejmowania zdalnej kontroli nad maszynami i serwerami. Alternatywą są systemy o architekturze klient-serwer, np Kaseya, gdzie komunikacja jest zawsze szyfrowana i inicjowana od strony agenta. Informacje o najnowszej wersji Kaseya VSA 9.3, która zapewnia najszybszą komunikację ze zdalną maszyną (w 98% przypadkach poniżej 1,8 s. czas nawiązania połączenia) można znaleźć na naszej stronie.

http://vida.pl/outsourcing-it/kaseya-vsa