Samsung znalazł przyczynę samozapłonów Galaxy Note 7

Winna bateria! To ciekawe, bateria zapalała się, ponieważ winna była sama bateria … informator agencji Reuters twierdzi, że do samozapłonów Note'a 7 dochodziło właśnie przez wadliwą baterię. Wyniki śledztwa, które Samsung prowadził przez wiele miesięcy są jednoznaczne.

To, że bateria sama w sobie była przyczyną, wbrew pozorom nie było takie oczywiste. Okazuje się, że Samsung użył akumulatorów pochodzących od dwóch różnych dostawców. Z tego powodu pierwszą reakcją było stwierdzenie, że baterie jednego z producentów mają wadę fabryczną, powodującą zapłon. Szybko okazało się, że problem jednakowo obejmuje urządzenia z ogniwami pochodzącymi z różnych fabryk. Wtedy zaczęto rozglądać się za innymi potencjalnymi przyczynami. Jednym z „podejrzanych” była ciasna, zaokrąglona, przy krawędziach obudowa, która miała naciskać na akumulator wywołując niepożądane reakcje chemiczne. Pod uwagę brano także oprogramowanie mogące źle zarządzać przepływem energii podczas ładowania.

To jednak tylko życzenia - kiedy winna jest bateria, to rozwiązanie problemu będzie znacznie bardziej skomplikowane - ani Samsung, ani dwie firmy odpowiedzialne za ich produkcję, wcześniej go nie zauważyły. Wyeliminowanie usterki pociągnie za sobą mnóstwo testów, i być może zrodzi kolejne problemy.

Oficjalne stanowisko Samsunga poznamy 23 stycznia - dzień przed publikacją wyników finansowych za czwarty kwartał 2016