Niemiecki bank wprowadza blokady dla pracowników

„Deutsche Bank wprowadza blokadę na sms-y i korzystanie z komunikatorów takich jak WhatsApp w telefonach służbowych…” - poinformowała agencja Bloomberg, powołując się na zalecenie dyrektora operacyjnego grupy. Dodatkowo zakaz ma obowiązywać również na telefonach prywatnych używanych do celów służbowych. Technicznie możliwość wysyłania z telefonów banku sms-ów oraz korzystania z komunikatorów typu WhatsApp, Google Talk czy iMessage ma zostać zablokowana do końca pierwszego kwartału. Informacje podał Bloomberg, powołując się na "komunikat wewnętrzny" ogłoszony prze globalną dyrektor operacyjną Kim Hammonds i dyrektor ds. regulacyjnych Sylvie Matherat. Informację potwierdził także rzecznik banku Tim-Oliver Ambrosius.

Przyczyny blokady to fakt, że bank nie może archiwizować sms-ów, tak jak czyni to np. z e-mailami, przez co nie ma nad nimi pełnej kontroli.

"W pełni rozumiemy, że (wprowadzenie takich ograniczeń - red.) zmieni sposób waszej codziennej pracy i przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane tą decyzją" - głosi firmowy komunikat, do którego dotarł Bloomberg. "Jednak jest to niezbędny krok podjęty w celu (...) dostosowania Deutsche Banku do wymogów regulacyjnych i prawnych".

Więcej szczegółów na tvn24bis.pl