fbpx

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o ataku ransomware

Częstotliwość ataków ransomware wzrosła o 260%

Bilans ofiar i tym samym upadłych firm z powodu skutecznie przeprowadzonego ataku ransomware wciąż rośnie. W pierwszej połowie 2020 roku nie tylko wzrosła częstotliwość ataków ransomware, ale i wysokość okupu, który średnio wzrósł o 47%. Ataki ransomware są wymierzone w firmy, szkoły, jednostki ochrony zdrowia i administrację publiczną. Żadna organizacja nie może bagatelizować tego zagrożenia, zwłaszcza w dobie zdalnego nauczania i pracy. 

Atak ransomware - plan reagowania na incydenty

Czy Twoja firma musi stać się ofiarą ransomware, aby zostały wdrożone odpowiednie zabezpieczenia? Niestety statystyki wskazują, że tak. Często wydaje nam się, że incydenty bezpieczeństwa nie dotyczą naszej branży, czy stosunkowo niewielkich organizacji. Nic bardziej mylnego! Cyberprzestępcy atakują zarówno wielkie korporacje finansowe, jak i niewielkie biura księgowe. Każda organizacja może stać się celem ataku, dlatego musisz mieć plan reagowania na incydenty. Jeśli wydarzy się najgorsze, dobry plan zmniejszy negatywny wpływ ataku i zminimalizuje jego szkody.

okup ransomware

58% ofiar ataku ransomware płaci okup

Niewielka świadomość zagrożeń, przestarzałe zabezpieczenia, wreszcie płacenie przez ofiary okupu sprawia, że cyberprzestępcy udoskonalają tę metodę ataku i intensyfikują swoje działania. Hakerzy łączą się w gangi i łamią nawet najlepsze zabezpieczenia. Przed atakiem nie zabezpieczy Twojej firmy tradycyjny antywirus oparty na bazach sygnatur. Potrzebujesz rozwiązania nowej generacji, najlepiej wraz z systemem EDR, który wykryje podejrzaną aktywność w sieci. 

Ransomware - realne zagrożenie dla Twojej firmy

Już wiesz, że oprogramowanie ransomware jest zagrożeniem, wiesz też, że potrzebujesz planu. A jakie zabezpieczenia wybrać? Najlepiej takie, które wyprzedzają cyberprzestępców. Wyposażone w uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję rozwiązania BlackBerry uchronią Twoją firmę przed katastrofalnym w skutkach zaszyfrowaniem plików. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na prezentację możliwości rozwiązań BlackBerry – zapisz się już dziś!

Zobacz również:

Cylance-optics-follina2
BlackBerry
Rafał Pezowicz

BlackBerry zapobiega Follinie

CylanceOPTICS rozpoznaje i usuwa zagrożenia na urządzeniu, używając sztucznej inteligencji (AI)

fortigate agregacja linków solucja
Fortigate
VIDA

FortiGate: agregacja linków

Funkcjonalność ta pozwala nam na powiązanie ze sobą dwóch lub więcej interfejsów w celu utworzenia łącza zagregowanego.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o ataku ransomware