fbpx

BlackBerry Protect w prestiżowym zestawieniu CRN

Sztuczna inteligencja w służbie bezpieczeństwa

W najnowszym zestawieniu przygotowanym przez redakcję CRN wśród 10 firm wykorzystujących AI w cyberbezpieczeństwie znalazło się BlackBerry. Skąd nagłe zainteresowanie produktami opartymi na uczeniu maszynowym i AI? Antywirusy nowej generacji, niczym nie przypominają swoich tradycyjnych odpowiedników opartych na bazach sygnatur. Oczywiście najważniejszą funkcją NGA (Next-Generation Antivirus) jest detekcja złośliwego oprogramowania, jednak antywirusy wyposażone w nowoczesne technologie pozwalają także identyfikować cechy wspólne dla wielu zagrożeń, wykrywać nawet doskonale zakamuflowane złośliwe oprogramowanie (coraz częściej cyberprzestępcy zaciemniają złośliwy kod), a ponadto informować organizację, jak alokować zasoby bezpieczeństwa.

Dlaczego warto wykorzystywać sztuczną inteligencję w cyberbezpieczeństwie?

Atakujący coraz częściej wykorzystują uczenie maszynowe i AI do przeprowadzania jeszcze bardziej wyrafinowanych ataków, których tradycyjne oprogramowanie antywirusowe oparte na bazach sygnatur nie jest w stanie wykryć. Dlatego antywirus wykorzystujący algorytmikę i AI jest konieczny, jeśli chcemy natychmiast reagować na zagrożenia. Przykład? Ostatnio algorytmy sztucznej inteligencji wysyłały tweety, które okazały się ukierunkowanym phishingiem (fałszywe, spersonalizowane wiadomości, które mają nakłonić użytkownika do udostępniania poufnych informacji). Algorytmy były sześć razy szybsze niż człowiek i z dwukrotnie większym sukcesem wyłudzały informacje.

CRN wyróżnia BlackBerry Protect

Tylko za pomocą AI zidentyfikujesz krytyczne zagrożenia

Zdaniem ekspertów Capgemini powiększenie powierzchni ataku i ich coraz większe wyrafinowanie sprawia, że sztuczna inteligencja stała się kluczową bronią w udaremnianiu cyberataków. Analitykom cybernetycznym coraz trudniej jest skutecznie monitorować bezpieczeństwo sieci, co skłania organizacje do korzystania ze sztucznej inteligencji.

Z badań Capgemini wynika, że ​​61% organizacji nie byłaby w stanie zidentyfikować krytycznych zagrożeń bez sztucznej inteligencji. Według Capgemini wzrost liczby cyberataków, które mogą szybko zagrozić ciągłości działania przedsiębiorstwa, wymaga zwiększonych możliwości, które najlepiej można zapewnić właśnie za pomocą sztucznej inteligencji.

BlackBerry Protect - antywirus nowej generacji oparty na AI

Co zdaniem redakcji CRN wyróżnia BlackBerry Protect, że znalazł się wśród 10 najbardziej rozchwytywanych rozwiązań opartych na AI?

BlackBerry Protect to oparta na sztucznej inteligencji platforma ochrony punktów końcowych, która blokuje naruszenia i zapewnia dodatkowe mechanizmy ochrony przed zaawansowanymi cyberzagrożeniami. Platforma robi to bez interwencji użytkownika lub administratora, nie wymaga połączenia z chmurą, nie wykorzystuje tradycyjnych sygnatur, heurystyki czy sandboxa.

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe wykrywają i zapobiegają atakom, zanim zostaną wykonane, uniemożliwiając klientom BlackBerry otwieranie zainfekowanych adresów URL i blokując możliwość odwiedzania fałszywych stron internetowych. 

Model AI wykorzystywany przez BlackBerry Protect zapobiega niezwykle groźnym atakom zero-day, a także sprawdza każdą aplikację, która próbuje uruchomić się na endpoincie. 

BlackBerry Protect wykorzystuje również sztuczną inteligencję do automatycznego wykrywania i zatrzymywania złośliwych adresów URL, w tym tych z elementami phishingowymi. 

Przewagą antywirusa BlackBerry Protect jest to, że zapewnia proaktywną ochronę, która chroni przed najgroźniejszymi atakami ransomware (m.in. ransomware DarkSide, REvil, Clop). 

Chcesz zobaczyć jak ten nowoczesny antywirus działa w praktyce? Zapraszamy na webinar, który poprowadzi nasz inżynier. Będziesz mógł przekonać się na własne oczy jak BlackBerry Protect blokuje m.in. próbki ransomware

Zapisz się na
newsletter

Zaufali nam:

Sprawdź jak ocenili nas klienci

5/5
Bezpieczeństwo sieci

Gałczyńskiego 18
40-587 Katowice
NIP: 651-15-41-295
Tel: 32 225 99 66

email: kontakt@vida.pl

Rozwiązania IT

Gałczyńskiego 18
40-587 Katowice
NIP: 651-15-41-295
Tel: 32 225 99 66
email: kontakt@vida.pl