BlackBerry security

BlackBerry Protect - NEXT GENERATION AV

Sztuczna inteligencja w służbie bezpieczeństwa - bez zakłóceń, efektywnie i niezauważalnie dla użytkownika
Producenci oprogramowania antywirusowego od lat prześcigają się w udoskonalaniu swoich produktów, jednak żadne z tych rozwiązań nie zrewolucjonizowało podejścia do ochrony antywirusowej. Dopiero pojawienie się BlackBerry Protect zmieniło optykę specjalistów ds. bezpieczeństwa, którzy zaczęli odchodzić od mało skutecznych rozwiązań opartych na mechanizmach sygnaturowych na rzecz oprogramowania antywirusowego, które do walki z zagrożeniami wykorzystuje innowacyjne technologie.

Dlaczego tradycyjne antywirusy korzystające z baz sygnatur okazały się niewystarczające do walki z zagrożeniami? Złośliwe oprogramowanie mutuje każdego dnia, nowe zagrożenia pojawiają się dosłownie co chwilę, a w cyberbezpieczeństwie liczy się każda sekunda, ochrona antywirusowa musi odpowiadać na zagrożenia pojawiające się w czasie rzeczywistym, w tym atakom zero-day, z którymi tradycyjne antywirusy nie radzą sobie zbyt dobrze.

BlackBerry zdefiniowało na nowo ochronę antywirusową poprzez wykorzystanie AI i uczenia maszynowego
BlackBerry Protect chroni endpointy bez udziału użytkownika czy administratora, bez konieczności korzystania z chmury, sygnatur, heurystyki czy sandbox’a.
BlackBerry Protect nie tylko skutecznie zapobiega incydentom, ale został zaprojektowany do działania z minimalną ilością aktualizacji, niskim zużyciem zasobów systemowych oraz bez wpływu na pracę użytkownika i sieci.

BlackBerry Protect dla desktopów

Model matematyczny wykorzystany przez BlackBerry Protect sprawia, że nie ma sygnatur, łatania luk, skanowania systemów lub spowolnienia endpointów ze względu na obecność oprogramowania antywirusowego. Klienci, którzy zmienili rozwiązanie antywirusowe z tradycyjnego bazującego na sygnaturach na BlackBerry Protect uzyskali ROI na poziomie 99%, przy spadku o 97% konieczności reinstalacji systemów operacyjnych, rozbudowy hardware oraz poprawie wydajności pracy na baterii. Również konieczność zaangażowania działów IT w obsługę rozwiązania antywirusowego została zredukowana o 90%.

Architektura BlackBerry Protect składa się z lekkiego pojedynczego agenta, zarządzanego za pomocą konsoli chmurowej dostarczanej jako SaaS

Rewolucyjna ochrona BlackBerry Protect to:

BlackBerry security
ochrona zero day
Prawdziwa prewencja przed zero-day

Lokalny model AI zapobiega wykonaniu szkodliwego kodu.

kontrola urządzeń usb
Kontrola urządzeń zewnętrznych

Kontrola nad podłączanymi nośnikami, z możliwością ich blokady jako potencjalnego źródła incydentu.

Ochrona przed nowym cyberzagrożeniami
Ochrona wykorzystująca AI

Sprawdzony model AI skanuje każdą aplikację, która próbuje się uruchomić na endpoincie i podejmuje decyzję o ewentualnym zablokowaniu przed jej uruchomieniem w systemie.

ochrona pamięci operacyjnej komputera
Ochrona pamięci operacyjnej

Proaktywnie identyfikuje próby szkodliwego wykorzystania pamięci (zagrożenia bezplikowe) z automatyczną, prewencyjną reakcją na ewentualny incydent.

kontrola skryptów
Zarządzanie skryptami

Zapewnia pełną kontrolę tego, gdzie i kiedy skrypty są uruchamiane w środowisku.

blokowanie aplikacji
Kontrola aplikacji

Funkcja umożliwia binarne zamknięcie systemu, uniemożliwiając wprowadzenie jakichkolwiek modyfikacji.

BlackBerry Protect proaktywnie zapobiega groźnym infekcjom

BlackBerry Protect wykrywa i poddaje kwarantannie zagrożenia obecne w infrastrukturze otwartej, odizolowanej oraz wirtualnej. Podejście BlackBerry bazujące na uczeniu maszynowym blokuje szkodliwe działanie jeszcze przed wykonaniem kodu, dzięki temu zatrzymanie złośliwego oprogramowania jest możliwe bez względu na wcześniej posiadaną wiedzę na jego temat czy też wykorzystanie nieznanych technik obfuskacji kodu.

Skuteczna ochrona przed zaszyfrowaniem danych - webinar 11.08 (środa) godz.10:00

Prowadzący:
Bartek Stryczek
Bartłomiej Stryczek
Presales Engineer

BlackBerry Protect zapobiega nawet nieznanym zagrożeniom, dzięki szerokiej gamie funkcjonalności, która obejmuje:

Ochronę dla endpointów, gdy użytkownik pracuje online i offline

Blokowanie ataków bezplikowych

Zapobieganie zagrożeniom typu zero-day i ransomware

Blokowanie ataków na pamięć operacyjną urządzenia

Zarządzanie wykorzystaniem urządzeń podłączanych do hosta

Możliwość binarnego zamknięcia systemu przydatna dla urządzeń typu „kiosk”, terminali płatniczych itp.

atak bezplikowy
atak bezplikowy

Identyfikację i blokowanie szkodliwych plików bez konieczności ciągłych aktualizacji i połączenia z chmurą

Wykorzystanie sandboxingu aplikacji i analizy kodu, oraz testowanie bezpieczeństwa aplikacji, aby wykryć malware i grayware (urządzenia mobilne)

Identyfikację każdego malware'u, który może pojawić się za pośrednictwem pobocznych aplikacji, unikalnego złośliwego oprogramowania opartego na sygnaturach lub symulacji (urządzenia mobilne)

Kontrolę tego, gdzie i jak mogą być wykorzystywane skrypty

Identyfikowanie podatności bezpieczeństwa i potencjalnie szkodliwej aktywności poprzez monitorowanie aktualizacji systemu, jego parametrów, konfiguracji urządzenia i bibliotek systemowych

blackberry kyocera
Aktualności
Bartłomiej Stryczek

Case Study: KYOCERA

Co przesądziło, że japoński gigant na rynku drukarek zdecydował się na rozwiązania BlackBerry?

Bank Spółdzielczy w Pszczynie Antywirus
Case Study
Sebastian Makowski

Case Study: Pszczyński Bank Spółdzielczy

Instytucje finansowe coraz częściej padają ofiarami ataków. Rozwiązaniem jest wdrożenie antywirusa nowej generacji. Sprawdź, jak przebiegało wdrożenie BlackBerry Protect w banku spółdzielczym.

polskie-case-study
Case Study
Aleksandra Olczyk

Case Study: PWR

W jaki sposób przebiegało wdrożenie BlackBerry Protect w jednej z polskich firm? Dowiesz się z pierwszego polskiego case’a, gdzie relacjonujemy wdrożenie tego innowacyjnego rozwiązania.

bank chroniony BB Protect
BlackBerry
Bartłomiej Stryczek

Case Study: HBOR

Antywirus jak w banku. Jaki antywirus wybrać dla instytucji finansowej? Czym BlackBerry Protect przekonał chorwacki bank HBOR?