BlackBerry skutecznie zapobiega ransomware REvil

BlackBerry Protect chroni przed ransomware REvil

Gang ransomware REvil w ostatnim czasie przeprowadził szereg spektakularnych ataków, największym echem odbił się atak na Apple, JBS – największego dostawcę mięsa na świecie, Acer czy szwedzką sieć supermarketów Coop. Ataki te mogły zagrozić dostawom żywności, podobnie jak atak ransomware DarkSide na rurociąg Colonial Pipeline, który spowodował panikę wśród mieszkańców i gwałtowny wzrost cen paliw na stacjach benzynowych we wschodniej części USA. Cyberataki mają coraz większy wpływ na otaczający nas świat, paraliż krytycznej infrastruktury na skutek ataków ransomware miał już kilkukrotnie miejsce. Po ataku na jedną z placówek medycznych, życie pacjentów stało się śmiertelnie zagrożone, dlatego tak ważne jest, aby organizacje nauczyły się chronić siebie i swoich pracowników przed zagrożeniami pochodzącymi z sieci.

Ransomware nieustannie w natarciu

Grupa REvil (znana również jako Sodin/Sodinokibi) działa w modelu ransomware-as-a-Service (RaaS). Jest to szczególnie niebezpieczne, gdyż skuteczny atak może przeprowadzić nie tylko zręczny cyberprzestępca, ale także niedoświadczony nowicjusz, który np. szuka zemsty na swoim pracodawcy. Mamy jednak dobre wieści, nawet tak groźny ransomware można zatrzymać, nim wyrządzi nieodwracalne szkody. Ransomware REvil skutecznie wykrywa BlackBerry Optics, narzędzie EDR, które reaguje na każdą nietypową aktywność w naszej sieci. Ten groźny ransomware jest również blokowany przez antywirusa nowej generacji – BlackBerry Protect. Klienci BlackBerry mogą mieć pewność, że produkty zabezpieczające oparte na sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i algorytmice są doskonale przygotowane do ograniczania ryzyka stwarzanego przez cyberprzestępców wykorzystujących luki w zabezpieczeniach.

antywirus ransomware

Antywirus, który zatrzymuje ataki ransomware

Tradycyjne oprogramowanie antywirusowe, które opiera się na bazach sygnatur często nie radzi sobie z wykrywaniem ransomware, który jest dostarczany jako usługa (RaaS), gdyż w tym modelu wystarczy drobna zmiana kodu, aby baza sygnatur nie zidentyfikowała takiego ataku jako zagrożenia. Antywirus BlackBerry Protect zatrzymuje atak już na pierwszym etapie wykonywania złośliwego kodu, dzięki czemu chroni klientów przed skutkami ataku. Klienci BlackBerry są chronieni proaktywnie przed atakami ransomware, dzięki reagowaniu w czasie rzeczywistym na zagrożenia. Twórcom tego nowoczesnego oprogramowania antywirusowego zależało na skutecznej prewencji, stąd BlackBerry Protect w pierwszej kolejności neutralizuje złośliwe oprogramowanie.

Zablokuj ataki ransomware w swojej firmie

Cenisz sobie sprawne zarządzanie bezpieczeństwem? Decydując się na wdrożenie narzędzi BlackBerry zmniejszysz złożoność infrastruktury. Rozwiązania BlackBerry w zakresie cyberbezpieczeństwa wykorzystują silnik sztucznej inteligencji Cylance (7 generacji), silnik jest wyszkolony na miliardach próbek, stąd tak skutecznie identyfikuje i zapobiega atakom. BlackBerry to holistyczna i wielowarstwowa ochrona bez konieczności ciągłych aktualizacji i połączenia z Internetem. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na praktyczny pokaz, podczas którego nasz inżynier zaprezentuje jak rozwiązania BlackBerry chronią firmową sieć przed najnowszymi zagrożeniami. Zadbaj o ochronę przed ransomware, zanim cyberprzestępcy zaszyfrują Twoje pliki.

Zapisz się na
newsletter

Zaufali nam:

Sprawdź jak ocenili nas klienci

5/5
Bezpieczeństwo sieci

Gałczyńskiego 18
40-587 Katowice
NIP: 651-15-41-295
Tel: 32 225 99 66

email: kontakt@vida.pl

Rozwiązania IT

Gałczyńskiego 18
40-587 Katowice
NIP: 651-15-41-295
Tel: 32 225 99 66
email: kontakt@vida.pl
F-Secure
Dołącz do newslettera i otrzymaj roczną ochronę antywirusową F-Secure Internet Security. Klucz uprawnia do korzystania z rocznej, pełnej wersji oprogramowania, którą możesz zainstalować na 3 urządzeniach z systemem Windows. Wystarczy, że: