Czym jest EDR (Endpoint Detection and Response)?
Do korzystania z antywirusa nikogo nie trzeba namawiać. Identyfikacja złośliwego oprogramowania to podstawowy mechanizm obronny przed cyberprzestępcami. Jednak wraz z rozwojem malware’u samo oprogramowanie antywirusowe może nie wystarczyć. Jak w takim razie skutecznie chronić naszą sieć? Warto postawić na rozwiązanie typu EDR. Endpoint Detection and Response wykrywa i reaguje na podejrzane aktywności na naszych endpointach.
Jak działają rozwiązania EDR?
Technologia EDR koncentruje się na detekcji nieprawidłowych działań. Jak to wygląda w praktyce? Po wykryciu nietypowej aktywności EDR generuje alert analitykom bezpieczeństwa, którzy nie tylko mogą zbadać jego przyczynę, ale odpowiednio zareagować na określoną nieprawidłowość. Ponadto EDR analizuje uruchomione procesy, usługi, pojawiające się wpisy w rejestrze czy powiązania między procesami, a my otrzymujemy pełny wgląd, w to, co dzieje się w naszej sieci.

Proaktywna ochrona rewolucjonizuje cyberbezpieczeństwo - EDR i antywirus oparte na AI
Niestety nieskoordynowana ochrona za pomocą różnych produktów nie zawsze pozwala odpowiednio zabezpieczyć nasze firmowe środowisko przed stale poszerzającym się spektrum zagrożeń. Naprzeciw rzeczywistym potrzebom klientów wychodzi BlackBerry, które specjalizuje się w inteligentnych rozwiązaniach z zakresu cyberbezpieczeństwa. W pakiecie ochrony oferowanym przez BlackBerry znajdziemy oprogramowanie antywirusowe CylancePROTECT zintegrowane z rozwiązaniem klasy EDR – CylanceOPTICS, które w duecie w pełni zabezpieczą naszą sieć i newralgiczne dane.