fbpx

Dlaczego warto zdecydować się na rozwiązania Fortinet?

Fortinet to niekwestionowany lider według Gartnera

Bezpieczeństwo firmowej sieci i podłączonych do niej urządzeń powinno być priorytetem dla każdej organizacji. Na rynku możemy znaleźć wiele firewalli, jednak tradycyjny firewall to zdecydowanie za mało, aby ochronić firmową sieć przed współczesnymi zagrożeniami (o wyższości UTM nad firewallami pisaliśmy tutaj). Naszym klientom rekomendujemy rozwiązania marki Fortinet, które są doceniane zarówno przez ekspertów z zakresu cybersecurity, jak i użytkowników.

FortiGate – firewall nowej generacji od Fortinet nie ma sobie równych. Już po raz 11 analitycy firmy badawczej Gartner wyróżnili markę Fortinet umieszczając jej rozwiązania firewall w ćwiartce liderów w Magicznym Kwadracie Gartnera.

Równie wysoko popularnego FortiGate’a oceniają klienci. W raporcie Gartner Peer Insights „Voice of the Customer” po raz kolejny rozwiązania marki Fortinet zostały wybrane przez administratorów numerem 1 w zakresie zapór sieciowych, deklasując konkurencję. Fortinet ma najwięcej recenzji spośród dostawców zapór sieciowych – aż 1735, a średnia ocena użytkowników to 4,6 (aż 56% użytkowników końcowych oceniło FortiGate na 5 gwiazdek!).

Dlaczego FortiGate stał się najpopularniejszym UTM na rynku?

FortiGate to firewall nowej generacji, który zapewnia ochronę przed zagrożeniami niezależnie od wielkości organizacji. Nie ma drugiego tak skalowalnego rozwiązania, które rośnie wraz z organizacją. Wysoka wydajność operacyjna i stosunkowo niskie koszty sprawiają, że zapewnienie bezpieczeństwa za pomocą zapory sieciowej FortiGate jest bezproblemowe. Spójną ochronę w czasie rzeczywistym zapewnia usługa FortiGuard, która opiera się na innowacyjnych technologiach – uczeniu maszynowym i AI. Stawiając na FortiGate zyskasz ultraszybkie i kompleksowe zabezpieczenia sieci. FortiGate to także mniejsza złożoność. Łatwa obsługa FortiGate pozwala uniknąć skomplikowanych procesów implementacyjnych czy problematycznych procedur serwisowych. Wśród najpopularniejszych modeli znajdziemy: FortiGate 1800F, FortiGate 2600F i FortiGate 4400F. 

Modele FortiGate są zróżnicowane, tak aby spełnić Twoje potrzeby. W ofercie Fortinet znajdziemy urządzenia sprzętowe klasy podstawowej, jak i urządzenia ultra high-end, aby spełnić najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące ochrony przed zagrożeniami. Możesz być pewien, że urządzenia FortiGate bez problemu dopasują się do Twojego środowiska.

FortiAnalyzer - kompleksowa analiza zdarzeń z zakresu bezpieczeństwa

Niezależnie od tego, jaki model urządzenia FortiGate mamy w swojej organizacji warto wdrożyć system raportowania i logowania FortiAnalyzer. Rozwiązanie FortiAnalyzer stanowi doskonałe uzupełnienie FortiGate’a.

Jakie są zalety korzystania z FortiAnalyzer? Przede wszystkim odpowiednio skonfigurowany FortiAnalyzer umożliwia kompleksowy przegląd zabezpieczeń, analizę zdarzeń z zakresu bezpieczeństwa, oraz pozwala tworzyć administratorowi wyczerpujące raporty dot. zaistniałych zagrożeń i ruchu w sieci. Jeśli posiadasz rozbudowaną infrastrukturę, to tym bardziej rozwiązanie FortiAnalyzer jest dla Ciebie, gdyż umożliwia gromadzenie i korelację zdarzeń oraz ataków z wielu urządzeń jednocześnie.

FortiMail - skuteczna ochrona poczty e-mail w Twojej firmie

FortiMail to zaawansowana ochrona Twojej firmy przed zagrożeniami pochodzącymi z poczty e-mail. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Fortinet stworzył wielowarstwowe rozwiązanie, które wykrywa i reaguje na zagrożenia, które znajdują się w wiadomościach e-mail. Jakim zagrożeniem zapobiega FortiMail? FortiMail to skuteczna ochrona przed spamem, phishingiem, spear-phishingiem, złośliwym oprogramowaniem, atakami ransomware czy zagrożeniami typu zero-day

FortiMail jest również wyposażony w zestaw funkcji zapobiegania utracie danych i szyfrowania wiadomości e-mail, dzięki temu będziesz bezpiecznie dostarczać wiadomości e-mail i nie musisz się już obawiać nieumyślnej utraty danych. FortiMail sprawdzi się doskonale w branżach o wysokim stopniu regulacji, gdyż zapewnia zgodność z polityką korporacyjną i przepisami branżowymi.

Rozpocznij przygodę z rozwiązaniami Fortinet z zaufanym partnerem

Rozważasz wdrożenie rozwiązań Fortinet w swojej organizacji? Zespół naszych doświadczonych inżynierów pomoże dobrać odpowiednie rozwiązania do potrzeb Twojej firmy. VIDA jest Złotym Partnerem Fortinet, na rynku wyróżnia nas doświadczenie, potwierdzone dziesiątkami wdrożeń i opiniami zadowolonych klientów.

Nasz zespół pomoże Ci zarówno w wyborze odpowiedniego urządzenia FortiGate, jego wdrożeniu, jak i przeszkoleniu Twoich pracowników z obsługi urządzenia. Jeśli jesteś ciekaw, w jaki sposób pracujemy? Zobacz nasze dotychczasowe wdrożenia.

Nie wiesz jaki model urządzenia wybrać do zabezpieczenia swojej firmy? Wypełnij krótką ankietę, a nasz inżynier skontaktuje się z Tobą i przedstawi Ci najlepsze rozwiązania służące do ochrony Twojej sieci. Sprawdź, jak rozwiązania Fortinet ochronią Twoją sieć przed najpopularniejszymi zagrożeniami. 

Dlaczego warto zdecydować się na rozwiązania Fortinet?