fbpx

Fortinet liderem w Magicznym Kwadracie Gartnera

Kolejne wyróżnienie dla urządzenia FortiGate - firewall'a nowej generacji

Analitycy firmy badawczej Gartner już po raz 10 wyróżnili markę Fortinet umieszczając jej rozwiązania firewall w ćwiartce liderów w Magicznym Kwadracie Gartnera. Co sprawiło, że po raz kolejny Fortinet został uznany za lidera w branży?

Przede wszystkim rozwiązania Fortinet integrują bezpieczeństwo we wszystkich elementach sieci. FortiGate to coś więcej niż wszechstronny firewall, to urządzenie klasy UTM (Unified Threat Management), które jest wielofunkcyjne i sprawdzi się zarówno jako samodzielne urządzenie zabezpieczające, jak i uzupełnienie istniejącej infrastruktury. 

gartner-fortinet-fortigate

FortiGate - kompleksowe rozwiązanie dla Twojej firmy, niezależnie od jej wielkości

Skąd popularność tego rozwiązania w Polsce? Urządzenia FortiGate nie tylko gwarantują bezpieczeństwo, ale pozwalają znacząco obniżyć koszty – tylko jedno urządzenie pracuje w charakterze kilku narzędzi. FortiGate łączy w sobie funkcje antywirusowe, antyspamowe, skutecznie chroni pocztę e-mail, firmową sieć Wi-Fi, serwery i punkty brzegowe. Ponadto umożliwia kontrolę sieci poprzez możliwość zablokowania dostępu do wybranych stron i aplikacji. Urządzenie FortiGate jest wyposażone w technologię VPN, która gwarantuje wszystkim pracownikom bezpieczny zdalny dostęp do sieci firmowej. Chcesz mieć możliwość zarządzania dostępem do zasobów swojej sieci ? Nic prostszego, to kolejna istotna funkcjonalność FortiGate’a. Jednak wachlarz zalet FortiGate’a na tym się nie kończy, atutem tego rozwiązania są bieżące aktualizacje, dzięki którym urządzenia wykrywają nawet najnowsze zagrożenia.   

FortiGate to wszechstronne narzędzie, które sprawdzi się zarówno w sektorze MŚP (np. model FortiGate 80E), jak i potężnych sieciach korporacyjnych (FortiGate 7060E). Jednak zakup urządzenia to nie wszystko, tylko prawidłowy dobór i wdrożenie pozwolą na optymalne wykorzystanie wszystkich funkcjonalności tego rozwiązania. Ponadto, jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje FortiGate, musisz je uprzednio odpowiednio skonfigurować.

Mateusz Ślązok - inżynier i trener w ViDA

Rozważasz zakup urządzenia FortiGate? Zanim się zdecydujesz, zapoznaj się z jego funkcjonalnością na naszych praktycznych warsztatach

Niesłabnąca popularność tego rozwiązania sprawiła, że od lat szkolimy użytkowników FortiGate w ramach cyklu praktycznych warsztatów Forti Effective Day. Jest to nie tylko okazja do podniesienia swoich umiejętności w zarządzaniu urządzeniem FortiGate, ale także doskonały sposób na zapoznanie się z jego funkcjonalnością przed ewentualnym zakupem. Nasi szkoleniowcy wyposażeni w najnowszą wiedzę, wspartą doświadczeniem z kilkudziesięciu wdrożeń FortiGate z pewnością odpowiedzą na każde nurtujące Cię pytanie. 

Zastanawiasz się nad zakupem urządzenia FortiGate? Chcesz nauczyć się obsługi i konfiguracji tego urządzenia? Już 11.02.2020 r. odbędą się w Katowicach warsztaty w zakresie podstawowym, dzień później zapraszamy na szkolenie dla zaawansowanych. Kolejne terminy szkoleń znajdziesz na naszej stronie.

Nie przegap naszych nowych poradników dot. konfiguracji FortiGate. Dowiedz się pierwszy o naszych bezpłatnych szkoleniach - zapisz się na newsletter.

Zapisz się na
newsletter

Zaufali nam:

Sprawdź jak ocenili nas klienci

5/5
Bezpieczeństwo sieci

Gałczyńskiego 18
40-587 Katowice
NIP: 651-15-41-295
Tel: 32 225 99 66

email: kontakt@vida.pl

Rozwiązania IT

Gałczyńskiego 18
40-587 Katowice
NIP: 651-15-41-295
Tel: 32 225 99 66
email: kontakt@vida.pl