fbpx

Jak zabezpieczyć wirtualne spotkania na Zoomie w Twojej firmie?

Zoom podstawowym narzędziem pracy zdalnej

W ciągu ostatnich miesięcy Zoom stał się podstawowym narzędziem biznesowym, z którego korzysta coraz większa liczba przedsiębiorstw. Korzystanie z aplikacji gwałtownie wzrosło w 2020 roku, kiedy rządy na całym świecie z uwagi na szalejący koronawirus zachęcały do pozostania w domu i wykonywania pracy zdalnej. Zoom szybko stał się synonimem pracy i gwarancją utrzymania ciągłości biznesowej. 

Według niedawnego badania przeprowadzonego przez firmę analityczną Morning Consult zatytułowanego Working from Home & The Future of Work liczba pracujących wyłącznie z domu potroiła się od wybuchu pandemii. Ponadto niedawne badanie Gartnera wskazało, że prawie połowa badanych firm (47%) ​​zamierza umożliwić pracownikom pracę zdalną w pełnym wymiarze czasu pracy.

Bezprecedensowy przyrost liczby pracowników zdalnych spowodował, że korzystanie z Zoom dramatycznie wzrosło. Z danych opublikowanych przez Zoom w sierpniu 2020 r. wynika, że liczba uczestników codziennych spotkań wzrosła o 458% rok do roku.

Analitycy J.P Morgan spodziewają się, że popyt Zoom będzie kontynuowany nawet po ustąpieniu pandemii, ponieważ firmy będą chciały być przygotowane do radzenia sobie z zakłóceniami w przyszłości.

Zabezpiecz swoje spotkania na Zoomie z BlackBerry

Nawet najbezpieczniejsze aplikacje i oprogramowanie używane nieostrożnie przez naszych pracowników może doprowadzić do wycieku danych czy do znalezienia się firmowych danych w niepowołanych rękach. Jest to szczególnie istotne w dobie korzystania z własnych urządzeń (BYOD). Możesz jednak poprawić bezpieczeństwo aplikacji używanych w pracy (takich jak Zoom) i ochronę firmowych danych za pomocą dodatkowej warstwy zabezpieczeń – BlackBerry Dynamics

Czym jest BlackBerry Dynamics? Poznaj mobilną platformę BlackBerry

BlackBerry Dynamics to bezpieczna platforma mobilna dla osób pracujących zdalnie. Dzięki BlackBerry Dynamics właściciele firm mogą zapewnić swoim pracownikom swobodę pracy z dowolnego urządzenia osobistego i korzystania z aplikacji o znaczeniu krytycznym dla firmy, jednocześnie chroniąc firmowe dane za pomocą najlepszych w branży zabezpieczeń.

Zwiększ bezpieczeństwo wewnętrznych konferencji na Zoomie z BlackBerry

Wiele firm rozważa zmianę w kierunku nieustannej pracy zdalnej, stąd funkcje wideokonferencji w chmurze znajdują się wysoko na listach integracji wielu organizacji. Wideokonferencje są kluczowym narzędziem sukcesu biznesowego, które z biegiem lat będzie nadal budować mosty i obniżać koszty (eliminując konieczność fizycznego podróżowania na spotkania i konferencje).

bezpieczna wideokonferencja

Zoom for BlackBerry - bezpieczne wideokonferencje w Twojej firmie

Zoom for BlackBerry to wersja Zoom z obsługą BlackBerry Dynamics, która spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa, kontroli i prywatności ustalone przez BlackBerry. Korzystając z Zoom for BlackBerry Dynamics w całej organizacji, przedsiębiorstwo zyskuje zwiększoną ochronę przed wyciekiem danych i innymi współczesnymi zagrożeniami pochodzącymi z sieci. Ma to nieprzeciętne znaczenie w przypadku coraz powszechniejszej implementacji BYOD, gdyż korzystanie przez pracownika ze standardowego oprogramowania innej firmy, używanego poza kontenerem zabezpieczeń może doprowadzić do szeregu naruszeń bezpieczeństwa, np. z uwagi na szyfrowanie danych przez system operacyjny tylko w określonych momentach. 

Jakie możliwości posiada Zoom for BlackBerry?

Zoom for BlackBerry to bezpieczny sposób na organizację wewnętrznych spotkań firmowych. Zastosowanie BlackBerry Dynamics zapewnia:
 • Ochronę przed phishingowymi adresami URL i udostępnianymi plikami zainfekowanymi złośliwym oprogramowaniem, dzięki wbudowanej usłudze Mobile Threat Defense,
 • Ochronę przed wyciekiem danych i ich kopiowaniem przez uczestników spotkania z Zoom for BlackBerry i wklejaniem do osobistej aplikacji (korzystając ze zwykłej wersji Zoom uczestnicy spotkania mogą robić zrzuty ekranu i kopiować dane),
 • Pliki udostępnione na chacie pozostają zabezpieczone w systemie plików Dynamics – Zoom for BlackBerry zapobiega pobieraniu i przechowywaniu (potencjalnie poufnych) treści wysyłanych przez Zoom poza kontener BlackBerry Dynamics. Zawartość (na przykład załącznik) jest zapisywana w kontenerze, gdzie BlackBerry zabezpiecza ją przy użyciu najwyższego poziomu szyfrowania. Oznacza to, że złośliwe oprogramowanie lub osoba będąca zagrożeniem, która uzyska nieautoryzowany dostęp do urządzenia pracownika, nie może uzyskać dostępu do tych treści,
 • W razie potrzeby Dział IT może zdalnie wyczyścić aplikację – i jej dane,

 • Hasło jest ustawione na poziomie aplikacji, a nie urządzenia.

Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa Zoom for BlackBerry:

 • Kontrolowanie dostępu do aparatu i galerii zdjęć,
 • Wymuszenie logowania za pomocą SSO,
 • Wyłączenie logowania do Facebooka,
 • Wyłączenie logowania Google,
 • Wyłączenie JavaScript i wtyczek,
 • Wyłączenie nagrywania w chmurze,
 • Wyłączenie aparatu i galerii zdjęć. 

BlackBerry Dynamics to bezprecedensowe wsparcie dla osób pracujących zdanie

Aplikacje mobilne cieszą się dużą popularnością w dobie COVID-19 i pracy zdalnej, gdyż pozwalają użytkownikom bezproblemowo wykonywać codzienne zadania na własnych urządzeniach osobistych. Gdy użytkownicy nawigują po swoim urządzeniu i korzystają z aplikacji, platforma BlackBerry Dynamics potwierdza integralność tego urządzenia i zapewnia szyfrowanie danych w bezpiecznym kontenerze.

Platforma BlackBerry Dynamics oferuje funkcje opisane poniżej, co dodatkowo zwiększa wygodę użytkownika i bezpieczeństwo.

BlackBerry Dynamics został zbudowany z myślą o najbardziej wymagających zastosowaniach biznesowych i zapewnia wysoką dostępność do odtwarzania po awarii, wiodącą w branży skalowalność oraz funkcje bezpieczeństwa, w tym:

 • Kryptografię z walidacją FIPS,
 • Certyfikat Common Criteria EAL 4+,
 • Wsparcie Android SafetyNet Attestation w celu ochrony poufnych danych przed złośliwymi atakami/niepowołanym dostępem,
 • Wsparcie dla danych uwierzytelniających Purebred, tak aby zapewnić niezawodne przechowywanie i wykorzystanie kluczy kryptograficznych oraz zarządzanie nimi.

Zyskaj niezawodną ochronę z aplikacją BlackBerry Dynamics

Aplikacje BlackBerry Dynamics nie są zależne od sieci VPN dla aplikacji ani infrastruktury wirtualnego pulpitu (VDI). BlackBerry Dynamics zapewnia wysoce dostępną architekturę, obsługującą redundancję typu aktywny-aktywny, aby zapewnić czas pracy bez przestojów przy jednoczesnej kontroli kosztów.

Doskonała skalowalność: BlackBerry Dynamics umożliwia organizacjom osiągnięcie przełomowej skalowalności do 25 000 urządzeń na serwer. Niezależnie od tego, czy został wdrożony lokalnie, czy w chmurze.

Analiza aplikacji: BlackBerry Dynamics obejmuje BlackBerry Analytics, portal w chmurze, którego można używać do przeglądania statystyk i raportów dotyczących aplikacji i urządzeń używanych w Twojej organizacji. To umożliwia śledzenie metryk aplikacji i analiz (takich jak wykorzystanie określonych funkcji aplikacji, wykorzystanie dzienne i miesięczne, czas użytkowania) dla aplikacji korporacyjnych. BlackBerry Analytics śledzi również zaangażowanie użytkowników według funkcji. Śledzone dane analityczne są wyświetlane w konsoli. Klienci BlackBerry mogą nawet używać BlackBerry Analytics do osadzania tej funkcji we własnych niestandardowych aplikacjach, dzięki czemu dodatkowe dane analityczne mogą być gromadzone i wyświetlane w konsoli.

Bezproblemowa integracja z Microsoft Office 365: BlackBerry Enterprise BRIDGE zapewnia bezpieczne i bezproblemowe korzystania z natywnych aplikacji mobilnych Microsoft, w tym PowerPoint, Word i Excel z aplikacji BlackBerry Dynamics. 

Dowiedz się więcej o BlackBerry Dynamics i Zoom for BlackBerry: https://www.blackberry.com/us/en/products/blackberry-dynamics

Zobacz również:

Cylance-optics-follina2
BlackBerry
Rafał Pezowicz

BlackBerry zapobiega Follinie

CylanceOPTICS rozpoznaje i usuwa zagrożenia na urządzeniu, używając sztucznej inteligencji (AI)

fortigate agregacja linków solucja
Fortigate
VIDA

FortiGate: agregacja linków

Funkcjonalność ta pozwala nam na powiązanie ze sobą dwóch lub więcej interfejsów w celu utworzenia łącza zagregowanego.

Jak zabezpieczyć wirtualne spotkania na Zoomie w Twojej firmie?