fbpx

Powstrzymaj hakerów w czasie rzeczywistym – postaw na system EDR

Dlaczego potrzebujesz w swojej firmie systemu EDR?

Rynek narzędzi EDR jest duży i wciąż rośnie. Zdaniem analityków Instytutu Gartnera już teraz system EDR jest niezbędnym rozwiązaniem dla dużych firm. Eksperci przewidują, że do 2025 r. aż 70% organizacji z ponad 5000 endpointów będzie korzystało z EDR. Ochrona gwarantowana przez system EDR znaczne wykracza poza możliwości programów antywirusowych, zwłaszcza tych tradycyjnych opartych na bazach sygnatur, które w dobie coraz bardziej wyrafinowanych zagrożeń stają się mniej skuteczne. Niestety statyczna ochrona antywirusowa bazująca na bibliotekach znanych już zagrożeń nie obroni zasobów Twojej firmy przed zaawansowanymi atakami.

Jak system EDR działa w praktyce?

EDR monitoruje wszystkie działania zachodzące na endpointach – od zmian konfiguracji po uruchamiane procesy w celu uzyskania dostępu, skopiowania lub eksfiltracji plików, co często stanowi podstawę działań hakerów. Zazwyczaj systemy EDR składają się z agentów zainstalowanych na urządzeniach użytkowników końcowych. EDR monitoruje aktywność i przesyła związane z tym informacje do scentralizowanego serwera, który może znajdować się lokalnie lub w chmurze. Serwer może automatycznie wykrywać i reagować na zaistniałe incydenty lub zaalarmować odpowiedniego pracownika. Zautomatyzowana reakcja na podejrzane działania pozwala błyskawicznie zablokować potencjalne zagrożenia i uchronić nas przed atakiem. 

system edr

EDR - zyskaj pełny wgląd w swoją sieć

Wykrywanie podejrzanych działań jest podstawą systemu EDR. Niemniej ważne jest jednak, że odpowiednio skonfigurowane narzędzie EDR da nam dokładny wgląd we wszystko, co dzieje się na urządzeniu końcowym – procesy, zmiany bibliotek DLL i ustawień rejestru, aktywność plików i sieci – z agregacją danych i funkcjami analitycznymi, które umożliwiają rozpoznawanie zagrożeń i przeciwdziałanie im za pomocą zautomatyzowanych procesów.

Integracja z antywirusem zwiększy moc EDR

Chcesz mieć pewność, że każda złotówka zainwestowana w cyberbezpieczeństwo się zwróci? Wybierz rozwiązanie, które umożliwia współpracę antywirusa i systemu EDR. Integracja oprogramowania antywirusowego i narzędzia EDR sprawi, że będą one działać jeszcze bardziej skutecznie. Chcesz uzyskać pełen wgląd w swoją sieć? Błyskawicznie reagować na incydenty? Poznaj możliwości antywirusa i systemu EDR nowej generacji – CylancePROTECT i CylanceOPTICS. Podczas webinaru nasz inżynier Bartłomiej Stryczek zaprezentuje jak w praktyce rozwiązania BlackBerry chronią sieć i pozwalają odpowiedzieć na współczesne zagrożenia

Zobacz również:

Cylance-optics-follina2
BlackBerry
Rafał Pezowicz

BlackBerry zapobiega Follinie

CylanceOPTICS rozpoznaje i usuwa zagrożenia na urządzeniu, używając sztucznej inteligencji (AI)

fortigate agregacja linków solucja
Fortigate
VIDA

FortiGate: agregacja linków

Funkcjonalność ta pozwala nam na powiązanie ze sobą dwóch lub więcej interfejsów w celu utworzenia łącza zagregowanego.

Powstrzymaj hakerów w czasie rzeczywistym – postaw na system EDR