Proofpoint najlepszym rozwiązaniem w zakresie bezpieczeństwa poczty e-mail

Proofpoint nagrodzony SC Awards

Prestiżowa nagroda przyznawana przez specjalistów ds. bezpieczeństwa znalazła się w rękach Proofpoint, który został zwycięzcą w kategorii Trust Awards za najlepsze rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa poczty e-mail. Jury nie miało wątpliwości, że to właśnie Proofpoint jest najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem, które chroni pocztę e-mail przed najpopularniejszymi zagrożeniami. Czym Proofpoint zdobył zaufanie ekspertów? Przede wszystkim platforma Proofpoint jest obsługiwana przez NexusAI, zaawansowaną technologię uczenia maszynowego, która nie tylko chroni przed najpopularniejszymi zagrożeniami, ale wykrywa i blokuje zagrożenia, których inne platformy nie zauważają. 

Proofpoint Polska - najlepsze rozwiązanie do ochrony przed atakami typu BEC

Zdaniem Ryana Kalember’a, wiceprezesa ds. strategii cyberbezpieczeństwa w Proofpoint, od lat dominującym wektorem ataku są wiadomości e-mail. Każdego dnia wysyłamy i otrzymujemy miliardy wiadomości, dlatego ochrona przed spamem, phishingiem czy spear-phishingiem jest kluczowa dla każdej organizacji. Skuteczne rozwiązanie do ochrony poczty jest nieodzownym narzędziem każdego zespołu ds. bezpieczeństwa. Proofpoint dzięki swojej zaawansowanej technologii powstrzymuje więcej zagrożeń, lepiej chroniąc organizacje przed wyciekami danych, oprogramowaniem ransomware i atakami BEC (Business E-mail Compromise).

proofpoint wygrywa

Proofpoint z nagrodą SC Awards

Nagrody SC Awards są uznawane w całej branży cyberbezpieczeństwa za najbardziej konkurencyjne i prestiżowe. Tylko w 2021 roku laureatów wybrano spośród 579 zgłoszeń. Tegorocznych zwycięzców Trust Awards wyłoniła wybitna grupa czołowych specjalistów ds. bezpieczeństwa IT. W ciągu ostatniego roku pojawiło się wiele nowych wyzwań i wymagań klientów, którym narzędzia IT musiały sprostać, aby pozostać konkurencyjne na rynku. Pandemia sprawiła, że duża część pracowników przeniosła się z biur do domów, a wszelkie rodzaje ataków nasiliły się. Coraz powszechniejsze stały się ataki na łańcuchy dostaw, cyberprzestępcy bezpardonowo wykorzystują każdą lukę w zabezpieczeniach, atakując nie tylko sieci domowe i firmowe, ale także strategiczne jednostki ochrony zdrowia czy instytucje rządowe (o bezpardonowym ataku na Colonial Pipeline przeczytasz tutaj). W ocenie Jill Aitoro, redaktor naczelnej SC Media, zwycięzcy nagród Trust Awards wykazali się niezwykłą odpornością, dostosowując się do zmieniających się wymagań klientów i realiów rynkowych. 

Co wyróżnia nagrodzoną Proofpoint Threat Protection Platform?

To platforma, która może zostać wdrożona zarówno lokalnie, jak i w chmurze. Proofpoint Threat Protection Platform wykorzystuje wielowarstwowe techniki wykrywania w połączeniu z analizą reputacji i treści w celu identyfikacji i blokowania zagrożeń związanych z pocztą e-mail. Zagrożenia te obejmują oszustwa związane z pocztą e-mail i ataki hybrydowe, które wykorzystują zarówno chmurę, jak i wektory poczty e-mail. Dzięki zintegrowanej platformie Proofpoint organizacje mogą uzyskać praktyczny wgląd w zagrożenia, umożliwić użytkownikom identyfikację i raportowanie podejrzanych wiadomości oraz przyspieszyć reakcję na zagrożenia poprzez zautomatyzowany proces badania i naprawy zagrożeń.

Zapisz się na
newsletter

Zaufali nam:

Sprawdź jak ocenili nas klienci

5/5
Bezpieczeństwo sieci

Gałczyńskiego 18
40-587 Katowice
NIP: 651-15-41-295
Tel: 32 225 99 66

email: kontakt@vida.pl

Rozwiązania IT

Gałczyńskiego 18
40-587 Katowice
NIP: 651-15-41-295
Tel: 32 225 99 66
email: kontakt@vida.pl
F-Secure
Dołącz do newslettera i otrzymaj roczną ochronę antywirusową F-Secure Internet Security. Klucz uprawnia do korzystania z rocznej, pełnej wersji oprogramowania, którą możesz zainstalować na 3 urządzeniach z systemem Windows. Wystarczy, że: