fbpx

Rozwiązania BlackBerry – opinie klientów

Czy warto rozważyć zmianę oprogramowania antywirusowego?

Zmiana oprogramowania antywirusowego, z którego korzystaliśmy przez wiele lat na pierwszy rzut oka może się wiązać z szeregiem niedogodności. Wdrożenie i administrowanie nowym oprogramowaniem z pewnością będzie wymagać zaktualizowania swojej wiedzy i poszerzenia kompetencji. Zmiany antywirusa nie ułatwiają sami dostawcy, którzy starają się związać klienta nawet kilkuletnią licencją. Niestety decydując się na taki zakup, musimy się liczyć z tym, że w przyszłości będzie on nas sporo kosztować. 

Tradycyjne rozwiązania antywirusowe w zasadzie nie mają już racji bytu, ochrona oparta na bazach sygnatur nie jest w stanie zapewnić skutecznej ochrony. Żaden producent nie jest w stanie stworzyć i dostarczyć aktualnych sygnatur tak szybko, jak pojawiają się nowe zagrożenia. Możliwości tradycyjnych antywirusów przekracza zwłaszcza ochrona przed atakami typu zero-day. W odpowiedzi na stale ewoluujące zagrożenia został stworzony antywirus CylancePROTECT, który za pomocą uczenia maszynowego, algorytmiki i AI jest w stanie wykrywać nawet dotychczas nieznane niebezpieczeństwa. Eksperci, o czym świadczy, chociażby ostatnia ocena SE Labs, nie mają wątpliwości, że jest to najbardziej dojrzałe rozwiązanie na rynku tego typu, które nie tylko skutecznie zapobiega zagrożeniom, ale nie wpływa negatywnie na wydajność na zainstalowanym urządzeniu.

Antywirus CylancePROTECT opinie użytkowników

Jednak opinie ekspertów to nie wszystko, niemniej istotne jest jak dane rozwiązanie oceniają jego użytkownicy. Na stronie Gartner Peer Insights możemy znaleźć szereg opinii klientów dotyczących poszczególnych rozwiązań. Obiektywne, bezstronne opinie użytkowników portalu od lat pomagają ulepszać produkty z zakresu cybersecurity. A pozostałym użytkownikom pomagają w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji podczas zakupu np. rozwiązań antywirusowych. W VIDA najlepiej wiemy jak dobór odpowiedniego rozwiązania, które będzie korespondować z potrzebami klienta jest ważny.

Jak na stronie Gartner Peer Insights jest oceniany CylancePROTECT? W tej chwili ten innowacyjny antywirus może pochwalić się 365 opiniami, aż 88% jego użytkowników rekomenduje jego używanie. 93% opinii to 4 lub 5 gwiazdek (na pięć możliwych). Najczęściej klienci reprezentowali firmy z Ameryki Północnej (62%), które działają w branży usługowej (24%), finansowej (15%), przemysłowej (12%) i opiece zdrowotnej (12%).

opinie antywirusa blackberry

Co najbardziej cenią sobie użytkownicy CylancePROTECT?

W sekcji Likes and dislikes użytkownicy dzielą się ze społecznością zaletami i wadami rozwiązań. Wśród zalet klienci CylancePROTECT wymieniają przede wszystkim:

  • łatwość wdrożenia i zarządzania,
  • lekkość antywirusa, niewielkie zużycie zasobów, 
  • intuicyjny interfejs, 
  • bezproblemowe aktualizacje, 
  • brak konieczności połączenia z Internetem,
  • stabilność rozwiązania,
  • koncentracja skupiona na zapobieganiu zagrożeniom, 
  • wykorzystanie wydajnych algorytmów.

... nawet stare, niezaktualizowane wersje Blackberry przechwytują najnowsze oprogramowanie ransomware.

Opinia użytkownika zamieszczona na Gartner Peer Insights

Znakomity produkt, przed migracją do BlackBerry używaliśmy rozwiązania Leader i to rozwiązanie zawiodło nas czterokrotnie w przypadku zagrożeń zero-day. Po tych incydentach wdrożyliśmy CylancePROTECT i Optics i byliśmy już w stanie zapobiegać tego rodzaju zagrożeniom.

Opinia użytkownika zamieszczona na Gartner Peer Insights

Zapobieganie wykonywaniu znanego i nieznanego złośliwego oprogramowania działa zgodnie z oczekiwaniami - po prostu idealnie. Niewiele jest narzędzi, które lepiej niż CylancePROTECT radzą sobie z coraz większym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

Opinia użytkownika zamieszczona na Gartner Peer Insights

CylancePROTECT - cytujemy opinie użytkowników

Nasi klienci chętnie dzielą się swoimi wrażeniami po wdrożeniu rozwiązań marki BlackBerry, na naszej stronie znajdziesz case studies z wdrożenia CylancePROTECT w Banku Spółdzielczym w Pszczynie czy w wydawnictwie PWR.

A jak oceniają CylancePROTECT użytkownicy Gartner Peer Insights? Jeden z nich tak opisuje swoje odczucia związane z użytkowaniem antywirusa BlackBerry.

CylancePROTECT to najlepszy wybór. BlackBerry jest idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza w czasie pandemii. Zapewnia bezpieczeństwo punktów końcowych, niezależnie od tego, czy użytkownik znajduje się w organizacji, czy poza nią. Ponadto wykorzystuje technologię nowej generacji do wykrywania zagrożeń. 

Co najbardziej docenił autor tej opinii? Innowacyjną technologię, prostotę użytkowania, intuicyjny interfejs i silne możliwości wykrywania zagrożeń. Opinię dodano 26.08.2021 r.

Chcesz zobaczyć jak CylancePROTECT blokuje zagrożenia? Zapraszamy na webinar, podczas którego nasz inżynier zaprezentuje jak  ten antywirus nowej generacji działa w praktyce. 

Rozwiązania BlackBerry – opinie klientów