Rugby Amber Cup – relacja

W drugiej edycji międzynarodowego turnieju dla młodzieży Rugby Amber Cup 2019, który odbył się w miniony weekend wzięło udział 16 drużyn z całej Europy.

W Spocie gościli zawodnicy z Danii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Szwecji i oczywiście Polski, którzy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: U14 i U16.

Pomimo kapryśnej aury, zawodnicy w każdy mecz wkładali wiele serca i dzielnie walczyli do ostatnich minut.

W kategorii wiekowej U14 najlepszą drużyną został irlandzki Westport, drugie miejsce zajęła Arka Gdynia, w której grały dwie niesamowicie utalentowane zawodniczki (była to jedyna mieszana drużyna), na ostatnim stopniu podium uplasowała się łotewska Mitava, która zwyciężyła w tej kategorii w poprzedniej edycji.

Po złoto w kategorii U16 sięgnęła szwedzka drużyna Malmo RC, zaszczytne drugie miejsce zdobyła Lechia Gdańsk, na trzecim stopniu podium stanęli ubiegłoroczni zwycięzcy tej kategorii – Westport RFC, której zawodnicy odebrali pamiątkową statuetkę z rąk Łukasza Siwka, entuzjasty rugby i pracownika ViDY, która była sponsorem turnieju.

rugby-sopot

Wysoki poziom sportowy, rodzinna atmosfera, doskonała organizacja i pyszne jedzenie gwarantowały świetną zabawę – mówi Łukasz. Zmagania młodzieżowych drużyn śledzili nie tylko kibice, ale także rodziny z dziećmi, którzy wybrali się na piknik towarzyszący turniejowi.

Podczas zawodów nie zabrakło charytatywnego akcentu, kupując domowe wypieki można było wspomóc cierpiącą na dziecięce porażenie mózgowe Zosię.

Kolejna edycja Rugby Amber Cup odbędzie się w dniach 30-31 maja 2020 r. w Gdańsku i Sopocie, dyrektor turnieju Pan Michał Pietryk planuje w przyszłym roku zorganizować rozgrywki dla 100 drużyn z całego świata. My już nie możemy się doczekać.