fbpx

Zabezpiecz swojego smartfona, nim zaatakują Cię cyberprzestępcy

Tylko 29% użytkowników smartfonów instaluje oprogramowanie antywirusowe

Smartfon stał się naszym nieodzownym towarzyszem, nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym. W naszych telefonach przechowujemy niezliczone ilości danych, często też tych firmowych. Niestety większość z nas zapomina o prawidłowym zabezpieczeniu urządzeń mobilnych. Z danych wynika, że w Polsce zaledwie 29% użytkowników instaluje oprogramowanie antywirusowe na swoich smartfonach, a słabo zabezpieczony smartfon w prosty sposób może doprowadzić do zainfekowania służbowego sprzętu. 

Zostałeś zhackowany? Pewnie nawet o tym nie wiesz

Z raportu Check Point Reserach wynika, że nawet połowa z nas już doświadczyła ataku hakerskiego, a 20% użytkowników musiało się mierzyć z kradzieżą danych. Jednak najbardziej zatrważające jest to, że większość użytkowników nie ma świadomości, że została zhackowana. Cyberprzestępcy bezwzględnie wykorzystują szalejąca pandemię, badania firmy Lookout wskazują, że liczba ataków phishingowych na urządzenia mobilne wzrosła na całym świecie o 40%. Hakerzy coraz więcej złośliwego oprogramowania tworzą do atakowania smartfonów, specjaliści odnotowali znaczący wzrost robaków i koni trojańskich infekujących nasze telefony. Jest to spowodowane m.in. tym, że zabezpieczenie smartfonów jest dla nas wciąż nieoczywiste, a oszuści dobrze o tym wiedzą i nie zawahają się tego wykorzystać.

zabezpiecz firmowe telefony

Twoi pracownicy pracują zdalnie? Zabezpiecz ich telefony

Niemal połowa polskich firm nie wprowadziła jasnych zasad dotyczących korzystania ze służbowego sprzętu w celach prywatnych, a to często niezabezpieczony smartfon daje cyberprzestępcom dostęp do firmowej skrzynki e-mail i korporacyjnych dokumentów. Dlaczego rosnąca popularność smartfonów nie idzie w parze z dbaniem o bezpieczeństwo? Popularny ESET, ale także WithSecure (dawniej F-Secure) czy Sophos oferują doskonałe rozwiązania służące do ochrony urządzeń mobilnych. Mimo to, 29% firm w Polsce w ogóle nie zabezpiecza firmowego sprzętu, a przecież konsekwencje dostępu do naszego smartfona przez niepowołaną osobę mogą być opłakane. 

Przygotuj swoją firmę na ataki mobilne

Nie pozwól, aby Twoja firma padła ofiarą cyberataku. Zabezpiecz swoje dokumenty firmowe i wrażliwe dane klientów. Wśród naszych rozwiązań znajdziesz produkty, które znacznie wykraczają poza funkcje typowego antywirusa.

ESET Endpoint Security for Android to solidny antywirus wraz z modułem antyphishingowym, który nie obciąża systemu operacyjnego, a moduł Anti-Theft pozwala na zdalne zablokowanie urządzenia oraz zarządzanie nim, co jest niezwykle ważne w przypadku zagubienia lub kradzieży urządzenia.

Sophos Mobile to doskonałe rozwiązanie, jeśli na Twoją firmową flotę składają się urządzenia zarówno z systemem Android, jak i iOS. Szyfrowany kontener, który oferuje Sophos pozwala na osobne trzymanie przez użytkownika danych osobistych oraz firmowych, a to gwarantuje ochronę nawet w sytuacji, gdyby urządzenie zostało przejęte.


WithSecure (dawniej F-Secure) Elements Mobile Protection (dawniej Freedome For Business)
to kompleksowa ochrona, która zabezpieczy Twojego smartfona nawet przed atakiem ransomware.

Zarówno rozwiązania ESET, jak i WithSecure (dawniej F-Secure) możesz za darmo przetestować w swojej firmie. Napisz do nas, a dobierzemy rozwiązanie odpowiednie do potrzeb Twojej organizacji. 

Zobacz również:

Cylance-optics-follina2
BlackBerry
Rafał Pezowicz

BlackBerry zapobiega Follinie

CylanceOPTICS rozpoznaje i usuwa zagrożenia na urządzeniu, używając sztucznej inteligencji (AI)

fortigate agregacja linków solucja
Fortigate
VIDA

FortiGate: agregacja linków

Funkcjonalność ta pozwala nam na powiązanie ze sobą dwóch lub więcej interfejsów w celu utworzenia łącza zagregowanego.

Zabezpiecz swojego smartfona, nim zaatakują Cię cyberprzestępcy