fbpx

STORMSHIELD

Kompleksowa ochrona UTM przed zagrożeniami z sieci

STORMSHIELD to wysokiej jakości urządzenia UTM, które mają zapewnić użytkownikowi kompleksową ochronę przed zagrożeniami z sieci. Integrują w sobie wszystkie odpowiadające za bezpieczeństwo elementy w jednej platformie – sprzętowy firewall, IPS (Intrusion Prevention System - ochrona przed włamaniami), tunele VPN, system antywirusowy i antyspamowy, monitoring sieci i inne.

Zalety STORMSHIELD:

Łatwe zarządzanie – urządzenia STORMSHIELD są wyposażone w rozwiązanie, pozwalające na pełną kontrolę połączeń sieciowych – Stateful Inspection Firewall. Wygodne ustawianie wszystkich parametrów gwarantuje konsola webowa, a definiowanie reguł wspomaga wbudowany analizator, który pozwala wychwycić ewentualne błędy. Sprzęt oferuje opcję tworzenia reguł na firewallu dla poszczególnych użytkowników, przy czym daje też możliwość, aby mogły one, np. obowiązywać w wyznaczonych przedziałach czasowych.

Ochrona przeciwko najnowszym zagrożeniom – wielofunkcyjne urządzenia STORMSHIELD UTM są wyposażone w stworzoną w laboratoriach firmy technologię wykrywania i blokowania ataków o nazwie ASQ (Active Security Qualification). Efektywność tego rozwiązania uzyskiwana jest dzięki monitorowaniu przesyłanych pakietów na poziomie jądra systemu operacyjnego, a także trzem metodom analizy połączeń sieci lokalnej z WAN: heurystycznej, protokołu oraz sygnatur kontekstowych. Analiza heurystyczna klasyfikuje ruch pod względem zachowania, na tej podstawie można wykryć nowe szkodniki czy wirusy, a baza sygnatur kontekstowych zawiera wszystkie dotąd wykryte. Takie połączenie umożliwia skuteczną blokadę przeciwko wszystkim zagrożeniom – zarówno doskonale poznanym, jak i tym, które dopiero pojawiły się w Internecie!

Bezpieczne przeglądanie stron WWW – ASQ (Active Security Qualification) nie tylko blokuje, ale również usuwa szkodliwy kod, który przed przesłaniem do użytkownika jest normalizowany. Dzięki temu rozwiązaniu, w przeglądarce wyświetlana jest oczyszczona z zagrożeń witryna WWW.
Tworzenie VPN – STORMSHIELD umożliwia powstanie wirtualnych sieci prywatnych (VPN), które pozwalają na szyfrowane przesyłanie danych, gwarantując, że nikt niepowołany nie będzie w stanie ich przechwycić. Sieci mogą zostać zawiązane pomiędzy użytkownikami pracującymi w terenie i siedzibą firmy lub w ramach centrali i oddziałów przedsiębiorstwa. Dostępność kanałów VPN w czasie może być ściśle nadzorowana, administrator systemu decyduje, w które dni i w jakich godzinach jest dostępne otwarcie danego kanału VPN.
Urządzenia STORMSHIELD zwiększają bezpieczeństwo osprzętu w firmie oraz jej wewnętrznej sieci. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych, autorskich rozwiązań, STORMSHIELD oferuje większą skuteczność i wydajność, niż konkurencyjne rozwiązania, co potwierdzają liczne testy niezależnych ekspertów. Dlatego każdy, kto ceni sobie poufność wymiany firmowych danych, powinien zdecydować się na zastosowanie właśnie tego rozwiązania.
Sebastian Witkowski
Sebastian Witkowski
Stormshield