FortiGate Firewall UTM od Fortinet to przede wszystkim wszechstronna ochrona Twojej sieci!
W dzisiejszych czasach ochrona sieci firmowej, jak i podłączonych do niej urządzeń, jest priorytetem w każdej organizacji. Dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo danych przedsiębiorstwa już od chwili połączenia wewnętrznej sieci z Internetem. Tego rodzaju rozwiązanie oferuje FortiGate, zapora UTM, która pozwala chronić informacje i administrować ich przepływem w ramach firmy.
Bezpłatne konsultacje
FortiGate
Sprawdź, czy w pełni wykorzystujesz możliwości urządzenia FortiGate w swojej firmie. Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji FortiGate!
Mateusz Ślązok
10 lat w VIDA
Szkolenia FortiGate
Niepowtarzalne warsztaty techniczne Fortinet
Dlaczego administratorzy sieci z całej Polski wybierają szkolenia Fortinet prowadzone przez Mateusza Ślązoka? Nasza dewiza to minimum teorii, a maksimum praktyki! Podczas szkolenia każdy uczestnik otrzymuje własną jednostkę FortiGate i samodzielnie doskonali swoje umiejętności w zakresie zarządzania.
Szkolenie FortiGate Online
w liczbach
Nauczymy Cię w pełni wykorzystywać możliwości urządzenia FortiGate, tylko podczas ostatniego cyklu warsztatów #FortiGate Online przeszkoliliśmy 734 osób. Chciałbyś się szkolić bez wychodzenia z domu? Nasz inżynier przygotuje dla Ciebie szkolenie indywidualne. Napisz do nas.
Urządzenia FortiGate łączą w sobie funkcje antywirusowe, pracują jako filtr spamu, stron WWW, umożliwiają zarządzanie pasmem (Qos) oraz mają wpływ na kontrolę komunikatorów sieciowych i aplikacji P2P. Praca w charakterze kilku narzędzi pozwala znacząco obniżyć koszty firmy – sprzęt bowiem nie generuje potrzeby zaopatrywania w dodatkowe aplikacje do wykonywania konkretnych funkcji, jak np. tworzenia prywatnych sieci (VPN). Zaletą tego rozwiązania jest także wygodne zarządzanie wszystkimi narzędziami z poziomu jednej konsoli.
Urządzenia FortiGate oferują kilka poziomów ochrony – zaczynając od filtrowania stron WWW i blokowania phishingu, kończąc na zapobieganiu włamaniom i próbom przejęcia kontroli nad przeglądarkami. Rozwiązania te swoją skuteczność osiągają dzięki wykorzystaniu kombinacji dwóch mechanizmów ochronnych: analizy heurystycznej oraz metod sygnałowych, co umożliwia efektywne zatrzymanie szkodników każdego typu. Malware, oprogramowanie szpiegowskie, keyloggery, ransomware to przykładowe zagrożenia, które FortiGate namierzy i powstrzyma. Zintegrowane technologie bezpieczeństwa pozwalają sprawnie chronić zarówno pracowników na miejscu, w firmie, jak i w terenie (mobilnych). Opcja nawiązywania połączeń poprzez VPN daje możliwość przesyłania danych bez ryzyka, że ktokolwiek będzie w stanie je przejąć.
Dane kontaktowe:
Najważniejsze strony
@2024 VIDA Wszystkie prawa zastrzeżone
ETAP I ANALIZA
ETAP I: analiza
Po analizie sieci klienta został przygotowany projekt w oparciu o urządzenia FortiGate 100F pracujące w klastrze wysokiej dostępności. Urządzenia zastąpiły obecny router. Od strony sieci wewnętrznej zostały zaproponowane przełączniki corowe FortiSwitch 124E działające również w klastrze. Przełączniki są zarządzane poprzez jednostkę FortiGate. Dodatkowo w projekcie pojawiły się trzy punkty dostępu bezprzewodowego FortiAP 221E, po każdym na piętro budynku firmowego.
Etap II: Wdrożenie
Pierwszym krokiem wdrożeniowym była rejestracja urządzeń FortiGate oraz utworzenie na nowo polityk bezpieczeństwa. Nowe polityki zakładały bezpieczny podział sieci na:
· Sieć pracowników
· Sieć DMZ
· Sieć administracyjną
· Sieć gościnną
Etap II: Wdrożenie
Kolejny etap to rezygnacja z połączeń opartych na połączeniach RDP i rozwiązaniu OpenVPN. Zostały zastąpione szyfrowanym tunelem SSL VPN. Połączenie wykorzystywało aplikację FortiClient oraz dodatkowo uwierzytelnianie dwustopniowe poprzez urządzanie FortiToken (zarówno w wersji fizycznej, jak i mobilnej). Zapewniło to nadzorowany i pewny dostęp do kluczowych zasobów firmy.
Etap II: Wdrożenie
Następnie odpowiednio z polityką firmy zostały utworzone filtry warstwy 7:
Etap II: Wdrożenie
Następnym krokiem było wyłączenie obecnych przełączników i zastąpienie ich urządzeniami FortiSwitch. Przełączniki zostały zintegrowane z urządzeniem FortiGate, co zapewniło ich pełną kontrolę i administrację z poziomu jednego miejsca. Na przełącznikach utworzone zostały odpowiednie VLAN-y, zgodnie z nowym podziałem sieci.
Etap II: Wdrożenie
Etap III: szkolenie
Po wdrożeniu przeprowadziliśmy 2-dniowe szkolenie działu IT, które zapewniło pracownikom kompletną wiedzę do zarządzania i monitorowania nowo utworzonej struktury.