fbpx

Dlaczego macierze dyskowe NetApp to nr 1 w Polsce?

NetApp - niezawodne i wydajne macierze dyskowe w atrakcyjnej cenie

Jak macierze dyskowe NetApp mogą w prosty sposób poprawić bezpieczeństwo Twojej firmy? Na jakie funkcjonalności macierzy należy zwrócić uwagę podczas zakupu? Zapraszamy do lektury wywiadu z Łukaszem Grzesiakiem, Business Development Manager of NetApp Solution.

Łukasz Olczyk (ViDA): Dlaczego polscy przedsiębiorcy tak chętnie wybierają macierze NetApp?

Łukasz Grzesiak: Nie ma na to prostej odpowiedzi, głównie zależy to od modelu, który wybiera przedsiębiorca, i tak w przypadku:

– serii E – głównym powodem jest bardzo atrakcyjna cena w stosunku do konkurencji przy zachowaniu wysokiej niezawodności i wydajności,

– serii FAS/AFF – tutaj zasadniczym powodem jest szeroka gama funkcjonalności, którą oferuje macierz, oczywiście jest ona stosunkowo droższa, ale posiadane przez poszczególne macierze funkcjonalności są dla klientów na tyle atrakcyjne, że klienci są gotowi za nie zapłacić więcej. 

Jakie funkcjonalności wyróżniają NetApp storage pośród konkurencji?

Seria FAS/AFF jest rozpoznawalna głównie poprzez:

– zaimplementowany serwer plików CIFS i NFS, co czyni ją NAS-em oraz funkcjonalności SAN (FC, FCoE oraz iSCSI),

– „wygrzaną” technologię deduplikacji i kompresji danych dostępną w tej rodzinie od 2006 roku, 

– funkcjonalność rozbudowy macierzy „data in place”, polegającej na wymianie kontrolerów ze starych na nowe przy zachowaniu danych na istniejących dyskach.

NetApp jako jedyny producent posiada ciągłość technologiczną swoich rozwiązań, rozwija istniejące produkty, wciąż je udoskonala, implementuje nowe technologie, tak by zapewnić swoim klientom pewność i ciągłość działania.

NetApp nie zostawia klienta ze starym sprzętem, zawsze pozwala na rozbudowę o dodatkowe zasoby lub rozbudowę do nowego modelu poprzez wymianę kontrolerów – nasza konkurencja często o tym zapomina.

netapp-macierze-grzesiak

Jakie rodzaje macierzy znajdziemy w portfolio marki?

Macierze z serii FAS/AFF – są to rozwiązania Unified oferujące funkcjonalności SAN oraz NAS w jednej obudowie.

Macierze z serii E – linia zakupiona przez NetApp od firmy LSI, macierze E-series są wydajnymi i niezawodnymi rozwiązaniami SAN w rozsądnej cenie.

HCI – oferta NetApp w ramach hyperkonwergencji, łączące w jednym rozwiązaniu storage z serwerami.

W jaki sposób macierze od NetApp mogą poprawić bezpieczeństwo w organizacji?

Rozwiązania NetApp pozwalają na osiągnięcie wysokiego bezpieczeństwa na kilku poziomach:

– snapshoty (kopie migawkowe) – gwarantują zabezpieczenie danych przed złośliwym oprogramowaniem, błędami ludzkimi np. na skutek utraty danych wywołanym innym czynnikiem niż awaria sprzętu, 

– grupy RAID oraz podwójne kontrolery (wszystkie elementy są podwojone) chronią dane przed awarią sprzętu,

– replikacja danych (Snapmirror/Snapvault) chroni dane klientów w przypadku, gdy awarii ulegnie cała macierz np. kiedy serwerownia zostanie zalania,

– Metrocluster – gwarantuje zabezpieczenie na podobnym poziomie, co replikacja, ale dodatkowo automatyzuje przełączanie ośrodków w przypadku awarii jednego z nich.

Czy dla firm z sektora MŚP inwestycja w zakup macierzy jest korzystna w stosunku do poniesionych nakładów?

Jeżeli bezpieczeństwo danych jest istotne dla firmy to zdecydowanie tak. Odpowiedzią na to pytanie jest poniższa grafika, która przedstawia w czym tkwi wartość firmy. Obecnie wartością przedsiębiorstwa są dane, zatem każdy koszt poniesiony w celu zwiększenia ich bezpieczeństwa zaprocentuje w przyszłości.

dane-najważnieszą-wartością-firmy

Jakie macierze są najpopularniejsze wśród klientów? Czym się charakteryzują?

Najpopularniejszym modelem macierzy na polskim rynku jest: AFF C190 oraz FAS2700. Oba modele bazują na systemie operacyjnym ONTAP. Charakteryzują się multiprotokołowością: SAN + NAS oraz szeroką gamą funkcjonalności – zaawansowanymi snapshotami, deduplikacją i kompresją, wsparciem dla aplikacji i komercyjnych chmurodawców.

Jakie nowoczesne technologie NetApp wykorzystuje w swoich macierzach?

W ostatnim czasie bardzo popularne są rozwiązania oparte na architekturze NVME. Są to między innymi modele AFF A400 i AFF A800, które są już w całości oparte o NVME.

Model AFF A800 został wybrany produktem roku w macierzach Enterprise przez czytelników CRM.

Zapisz się na
newsletter

Zaufali nam:

Sprawdź jak ocenili nas klienci
5/5
Bezpieczeństwo sieci

Gałczyńskiego 18
40-587 Katowice
NIP: 651-15-41-295
Tel: 32 225 99 66

email: kontakt@vida.pl

Dlaczego macierze dyskowe NetApp to nr 1 w Polsce?

Rozwiązania IT

Gałczyńskiego 18
40-587 Katowice
NIP: 651-15-41-295
Tel: 32 225 99 66
email: kontakt@vida.pl
F-Secure
Dołącz do newslettera i otrzymaj roczną ochronę antywirusową F-Secure Internet Security. Klucz uprawnia do korzystania z rocznej, pełnej wersji oprogramowania, którą możesz zainstalować na 3 urządzeniach z systemem Windows. Wystarczy, że: