Google ujawnił szczegóły krytycznej usterki w Windows 10, ponieważ Microsoft nie załatał dziury.

Inżynierowi z Google dali Microsoftowi raptem 10 dni na jej załatanie, po czym wszystko ujawnili. Decydując się na taki krok, firma Google ujawniła szczegóły na temat krytycznej luki w zabezpieczeniach Windows 10, de facto pozwalając na wykorzystanie podatności każdemu zainteresowanemu. Microsoft miał raptem 10 dni na jej załatanie.

W efekcie tego newsa, Miliony użytkowników Windows 10 znalazły się w niebezpieczeństwie na skutek opieszałości i niedokładności Microsoftu, ale także zdecydowanie nieodpowiedzialnego zachowania Google. Cała sprawa zaczęła się, kiedy „Wyszukiwarkowy” gigant znalazł w najnowszych oknach krytyczną usterkę w zabezpieczeniach, o czym poinformował firmę Microsoft, dając jej jednocześnie 10 dni na usunięcie problemu. Jak się okazało, Microsoftowi tak krótki czas nie wystarczył, więc firma Google była konsekwentna w swoich poczynaniach i opublikowała szczegóły luki.

W kwestii szczegółów technicznych: znaleziony błąd pozwala na nieautoryzowane zwiększenie uprawnień dla przetwarzanego kodu, a to oznacza, że ich twórcy mogą w ten sposób przejąć kontrolę nad atakowaną maszyną.  Co ciekawe, sam Microsoft jeszcze nie określił nawet orientacyjnie czasu, jaki potrzebuje na rozwiązanie problemu i usunięcie usterki.

Więcej szczegółów na stronie chip:

Zobacz więcej: http://www.chip.pl/news/bezpieczenstwo/luki-bezpieczenstwa/2016/11/google-ujawnia-szczegoly-na-temat-krytycznej-usterki-w-windows-10#ixzz4OrMyfP3e