fbpx

Proofpoint Microsoft 365 Security Compliance - pełne bezpieczeństwo Twoich danych w chmurze

Kompleksowa ochrona danych dzięki kompleksowym narzędziom bezpieczeństwa od Proofpoint

Amerykańska firma Proofpoint od lat specjalizuje się w rozwiązaniach zapewniających kompleksową ochronę poczty elektronicznej przed najpopularniejszymi zagrożeniami. Obecnie komunikacja praktycznie wszystkich firm odbywa się za pomocą wiadomości e-mail, dlatego skuteczne zabezpieczenie poczty e-mail oraz naszych cennych danych przechowywanych w chmurze jest kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa i ciągłości naszego biznesu. Bez solidnej ochrony nasze firmowe dane staną się łatwym łupem dla cyberprzestępców. Coraz więcej organizacji decyduje się prowadzić swoją działalność wokół rozwiązań chmurowych, wśród nich niewątpliwie wiedzie prym usługa Microsoft 365, jednak zanim zdecydujesz się wykorzystywać chmurową przestrzeń w swoim biznesie, zapewnij jej niezbędną ochronę.

Proofpoint Microsoft 365 Security Compliance - bezpieczeństwo i zgodność dla platformy Microsoft 365

Proofpoint to doskonałe narzędzie do ochrony poczty, rozwiązania zastosowane w tym produkcie zatrzymują 99% ataków, które rozpoczynają się od zainfekowanego załącznika. Zastosowane technologie skutecznie wykrywają i blokują niezwykle groźne ataki ukierunkowane. Zaawansowana platforma chmurowa, na której zbudowane są rozwiązania Proofpoint zapewnia błyskawiczne wykrywanie zagrożeń, dzięki czemu jesteśmy o krok przed cyberprzestępcami. Innowacyjność i szybkie działanie to nie wszystko. Atutem rozwiązań Proofpoint jest również łatwe i szybkie wdrożenie.

Proofpoint Microsoft 365 Security Compliance - nie tylko ochrona poczty

Proofpoint reaguje na wszelkie podejrzane aktywności w naszej sieci, ale także pozwala klientom bezpiecznie udostępniać duże pliki i chronić poufne informacje podczas ich wysyłania, przechowywania i archiwizowania. Marka ma świadomość, że prowadzenie biznesu w XXI to wykorzystywanie szeregu narzędzi – od poczty elektronicznej po media społecznościowe i urządzenia mobilne. Proofpoint zbiera i analizuje dane ze skrzynek pocztowych, mediów społecznościowych i aplikacji mobilnych, tak wszechstronne działania pozwalają szybko reagować na potencjalne naruszenia i wykrywać najbardziej zaawansowane zagrożenia.

Najsłabsze ogniwo w Twojej organizacji? To zawsze człowiek

Specjaliści z Proofpoint mają świadomość, że wciąż największe ryzyko dla naszej organizacji stanowią ludzie, jednak ich podejście do bezpieczeństwa, zorientowane na ludzi, pozwala zapewnić narzędzia, które wyprzedzają ataki wymierzone w użytkowników platformy Microsoft 365 za pośrednictwem poczty e-mail i aplikacji chmurowych. Wykorzystuj w pełni możliwości Office 365 i stosuj zaawansowane zabezpieczenia, które skutecznie ochronią Twoje dane przechowywane w chmurze.

Damian Mikos
Komentarz specjalisty:

Większość ataków jest wymierzona w ludzi, stąd ponad 90% naruszeń bezpieczeństwa rozpoczyna się od wiadomości mailowej. Ile może kosztować nasze przedsiębiorstwo nieuwaga jednego z pracowników? Atak hakerski może sparaliżować cały nasz biznes, a nawet doprowadzić do bankructwa. Naruszenia bezpieczeństwa nie pozostają bez wpływu na zyski, wizerunek i reputację marki.

Wprawdzie usługa Microsoft 365 oferuje dodatkowe, darmowe zabezpieczenia, jednak nie radzą sobie one skutecznie ze wszystkimi rodzajami wielowarstwowego phishingu. W takim razie jak skutecznie chronić firmę przed zaawansowanymi zagrożeniami online?

Cyberprzestępcy dzięki zautomatyzowanym narzędziom coraz lepiej rozpoznają potencjalne ofiary i robią wszystko, aby nieświadomy adresat otworzył podejrzanego maila zawierającego złośliwe oprogramowanie.

Dlatego tak ważna jest kompleksowa ochrona poczty elektronicznej. Zapewnia ją rozwiązanie Proofpoint, dedykowane dla usługi Microsoft Office 365, które oferuje dodatkowe warstwy ochrony, umożliwiające m.in.: skuteczniejsze blokowanie znanych i nieznanych zagrożeń, automatyzację, obniżającą czas reakcji na zagrożenia, ochronę przed utratą danych i łatwe w użyciu funkcje szyfrowania wiadomości e-mail, a szkolenia Security Awareness z symulacją kampanii phishingowych, mają na celu pokazanie użytkownikom końcowym jak unikać zagrożeń.

Proofpoint Microsoft 365 Security Compliance -bezpieczeństwo danych w chmurze