F-Secure RADAR

Zarządzanie podatnościami infrastruktury IT

Czy wiesz, że średnio co 90 minut wykrywana jest nowa luka w zabezpieczeniach IT? Korzystają z tego cyberprzestępcy, którzy mogą jej użyć, aby włamać się do firmowej sieci, przejąć firmowe serwery, dyski oraz strony, a co za tym idzie – wejść w posiadanie poufnych danych. Nie można do tego dopuścić, a jednym z najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych sposobów na zabezpieczenie jest F-Secure Radar. Dowiedz się, w jaki sposób działa oraz jakie będziesz mieć korzyści z tego rozwiązania!

F-Secure Radar – przewidywanie i mapowanie zagrożeń cyfrowych

Powierzchnia ataku organizacji to suma narażenia na zagrożenia IT, czyli potencjalne słabe punkty występujące w oprogramowaniu, routerach, serwerach oraz innych punktach interakcji między infrastrukturą firmową a siecią. Zgodnie ze swoją nazwą, F-Secure Radar obserwuje sieć i określa, gdzie zasoby organizacji są podatne na zagrożenia. Pozwala to zminimalizować powierzchnię ataku, a co za tym idzie – zredukować ryzyko włamania lub wyrządzenia szkody przez cyberprzestępcę. Rozwiązanie to pozwala identyfikować i zarządzać zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi zagrożeniami oraz raportować ryzyko. Jest przy tym w całkowitej zgodzie z obecnymi i przyszłymi przepisami prawnymi (takimi jak PCI i GDPR).

Usługa F-Secure Radar została zaprojektowana tak, aby zagwarantować skuteczne wykrywanie zagrożeń, a jednocześnie dawać każdemu użytkownikowi pełen komfort obsługi. Centralny panel bezpieczeństwa pozwala być na bieżąco z aktualnym statusem podatności i incydentów, a także tworzyć standardowe lub dostosowane do Twoich potrzeb raporty o ryzykach i zgodności z przepisami. Gwarantuje to zoptymalizowaną produktywność i skuteczne zarządzanie bezpieczeństwem. F-Secure Radar pozwala łatwo przeglądać wszystkie cele, aby szybko zidentyfikować wszystkie znane i nieznane zagrożenia oraz potencjalnie narażone łącza i przesunąć potencjalną powierzchnię ataku poza granice własnej sieci. Możliwe jest planowanie skanowania i powiadomień, gdy wykryte zostaną nowe hosty i luki w zabezpieczeniach, a także integracja z rozwiązaniami dostarczanymi przez firmy trzecie.

Bezpieczniejsza firma, większa wygoda

F-Secure Radar jako usługa zarządzana jest opłacalnym rozwiązaniem dostosowanym do Twoich potrzeb. Nie musisz zatrudniać ekspertów ds. bezpieczeństwa, którzy będą zajmować się usuwaniem wykrytych zagrożeń, F-Secure oraz wyselekcjonowani partnerzy firmy pomogą w rozwiązaniu wszelkich problemów. Korzystając z wieloletnich doświadczeń oraz najnowszych, specjalistycznych narzędzi, będą w stanie skutecznie pomóc, gwarantując bezpieczeństwo sieci firmowej oraz zgromadzonych w niej danych.

Sprawdź w praktyce, jakie możliwości daje F-Secure Radar! Darmowa wersja próbna pozwoli Ci na zapoznanie się z funkcjonalnością tego nowoczesnego i innowacyjnego rozwiązania, które znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa w Twojej firmie.

Bartek Stryczek
Bartłomiej Stryczek
Komentarz specjalisty:

Jak skutecznie pokonać zabezpieczenia w firmie? Wystarczy wykorzystać znaną lukę w aplikacji lub systemie używanym w organizacji.  Solidna ochrona antywirusowa i dobrej klasy urządzenie UTM to dziś niezbędne minimum. Jednak musimy brać pod uwagę coraz to nowsze wektory ataku, np. luki w aplikacjach czy systemach operacyjnych. Wiedza na temat ich występowania, szczegółowe opisy i sugestie dot. rozwiązywania problemów są niezmiernie istotne, dlatego usługa taka jak F-Secure Radar powinna dołączyć do podstawowych narzędzi chroniących organizację przed zagrożeniami.