fbpx

Prestiżowe wyróżnienie dla F-Secure Countercept

Najlepsza ochrona na świecie

W dniu 17.10.2019 r. wraz z Klientem złożyliśmy wizytę w poznańskim Centrum Bezpieczeństwa firmy F-Secure, gdzie zostały zaprezentowane dwa rozwiązania z portfolio tego fińskiego producenta. Prezentację najnowszych rozwiązań z obszaru bezpieczeństwa cyfrowego rozpoczęliśmy od platformy RADAR, która służy do wykrywania i zarządzania podatnościami, następnie Klient miał możliwość zapoznania się z RDS – usługą zewnętrznego SOC-u. 

Przy okazji dowiedzieliśmy się o kolejnym olbrzymim sukcesie F-Secure, który został wysoko oceniony przez MITRE, pokonując w testach takich gigantów jak Palo Alto, Cybereason i Microsoft ATP. 

Dlaczego warto zapoznać się z metodologią wykorzystywaną przez MITRE?

MITRE to amerykańska organizacja non-profit, która dokonuje ewaluacji najbardziej innowacyjnych i praktycznych rozwiązań m.in. z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Co wyróżnia ewaluację dokonywaną przez MITRE? Przede wszystkim MITRE nie tworzy rankingów, nie przypisuje wyników, ani ocen. Wszechstronna ewaluacja poszczególnych rozwiązań jest publicznie dostępna, dzięki czemu inne organizacje mogą przedstawiać swoje własne analizy i interpretacje – nie są one w żaden sposób kontrolowane czy zatwierdzane przez MITRE.

Ewaluacji poddano F-Secure Countercept – narzędzie służące do wykrywania i reagowania na zagrożenia w czasie rzeczywistym. 

poznan-vida-

Czy zastosowanie technik MITRE pozwala określić kryteria wyboru dostawcy EDR?

Wykorzystywana przez MITRE metodologia w naszej ocenie daje pewność, że dane rozwiązanie nie wpadnie w pułapkę fałszywych alarmów i będzie skutecznie reagować na incydenty.

Poszczególne rozwiązania są wyczerpująco testowane, a platforma F-Secure Countercept w testach wypadła znakomicie. Zdaniem ekspertów MITRE F-Secure Countercept zapewnia niezbędne zestawy danych i działań, które mają służyć do kompleksowego wykrywania zagrożeń. 

Dokonywana przez MITRE ewaluacja opiera się na 20 fazach ataku podzielonych na 136 przypadków testowych. 

Jak przedstawia się skuteczność F-Secure Countercept?

Dane mówią same za siebie. Na 136 przypadków testowych F-Secure Countercept miał informacje o 122 z nich, to plasuje rozwiązanie w F-Secure w światowej czołówce.

wykres-mitre
żródło: https://blog.f-secure.com/mitre/
MITRE nie publikuje rankingów, wobec powyższego firma Forrester stworzyła skrypt, który pozwolił zliczyć wyniki poszczególnych rozwiązań – 
F-Secure Countercept osiągnął jeden z najwyższych wyników – 376
.
wykres-mitre
żródło: https://blog.f-secure.com/mitre/

Pomyśl o jakości, a nie o ilości

W dzisiejszych uwarunkowaniach EDR jest niezbędnym składnikiem wykrywania ataków, a stojący za nim ludzie mają ogromny wpływ na jego skuteczność, F-Secure łączy zaawansowaną technologię z jednymi z najlepszych ludzi w branży. Jeśli chcesz, aby najlepsi łowcy zagrożeń chronili bezcenne zasoby Twojej firmy, napisz do nas

Bezpieczeństwo sieci

Gałczyńskiego 18
40-587 Katowice
NIP: 651-15-41-295
Tel: 32 225 99 66

email: kontakt@vida.pl

Zapytaj o produkt

Rozwiązania IT

Gałczyńskiego 18
40-587 Katowice
NIP: 651-15-41-295
Tel: 32 225 99 66
email: kontakt@vida.pl